01 7.2021 Loftowe mieszkania

Loftowe mieszkania w samym sercu Księżego Młyna

 

Czym charakteryzuje się mieszkanie w stylu loftowym?

W ostatnim czasie bardzo popularne stały się mieszkania o wnętrzach przypominających magazyny bądź fabryki. Prostota, surowość, przestrzeń oraz minimalizm to główne cechy, które wzbudziły zainteresowanie wielu osób. Czym charakteryzuje się mieszkanie w stylu loft? Kto najczęściej decyduje się na zakup mieszkań wyróżniających się tego rodzaju wnętrzem? Sprawdź szczegóły.

Styl loftowy – czym się wyróżnia?

Pomimo tego, że styl loftowy od dłuższego czasu cieszy się dużym zainteresowaniem na zachodzie Europy, to w Polsce stał się on popularny całkiem niedawno. Mieszkanie w stylu loftowym cechuje się dużą i wysoką przestrzenią. Bardzo często mieszkania te urządzone są w dawnych pomieszczeniach przemysłowych, takich jak magazyny czy fabryki. Jednak z biegiem czasu styl ten jest coraz chętniej wykorzystywany przez deweloperów, którzy stosują go w budowanych przez siebie blokach mieszkaniowych. Głównymi cechami, którymi wyróżnia się ten rodzaj mieszkań to surowy styl, minimalizm oraz uniwersalność. Dla niektórych osób styl ten kojarzy się z zimnym wnętrzem, czyli takim, który nie wnosi ciepła do mieszkania. Jednak trzeba wiedzieć, że jeśli odpowiednio dobierze się materiały wykończeniowe, akcesoria oraz meble, to może powstać naprawdę miłe i przytulne miejsce do spędzania swojego czasu. Z racji tego, że mieszkanie w stylu loftu jest przestrzenne i zachowany jest w nim minimalizm, to każda osoba może urządzić je według własnych potrzeb i upodobań.

Główne cechy, które odróżniają styl loftowy od innych

Styl loftowy wyróżnia się otwartą i wysoką przestrzenią. Wewnątrz mieszkania zachowany jest surowy i minimalistyczny styl aranżacyjny. Mieszkanie to charakteryzuje się wysokimi sufitami, wielkimi oknami, drzwiami loftowymi (na które składa się stalowa konstrukcja z przeszkleniami) oraz fabrycznym oświetleniem. Co więcej, dominującymi materiałami wykończeniowymi są tutaj szkło, stal oraz kamień. Aby lepiej zrozumieć wygląd mieszkania loftowego, to należy tutaj przytoczyć, że jest to mieszkanie, które nie ma ścian wewnętrznych. Jednym z pomieszczeń, które oddzielone jest od całości mieszkania, to łazienka. Cechą, która odróżnia styl loftowy od innych, jest również to, że wewnątrz mieszkania widoczne są belki stropowe oraz inne elementy konstrukcyjne.

Kto najczęściej kupuje mieszkania w stylu loft?

Mieszkania w tym stylu wybierane są najczęściej przez osoby, które stawiają na oryginalność oraz osoby, które lubią proste i minimalistyczne wnętrza. Dla większości osób, mieszkania loftowe kojarzą się z życiem artystycznym. Uznaje się, że zamieszkują w nich grupy artystów, którzy żyją według własnych zasad. Co prawda, niezwykłość tego rodzaju mieszkań została zauważona najpierw przez osoby o artystycznym usposobieniu. Jednak dzisiaj mieszkaniami tymi interesuje się coraz więcej osób. Chętnie zamieszkują w nich bezdzietne pary, single oraz młode osoby. Być może jest to spowodowane tym, że mieszkania te wpasowują się w styl dzisiejszych czasów, nie wymagają dużych nakładów finansowych oraz tak jak zostało wspomniane wcześniej, dają one duże możliwości aranżacyjne.